С нами уже
25371

пользователей!
Услуги в Украине

Простое решение!

Как это работает?

1. Создайте задание
2. Уже через несколько минут вам начнут поступать предложения
3. Выберите подходящего вам исполнителя - дело сделано!

Селянське господарство

Особисте селянське господарство

Україна здавна славилась своїм ґрунтом. Велика кількість людей як раніше, так і зараз заробляє на хліб веденням господарства. У наш час звичайні овочі та фрукти мають високу ціну, а їсти ж треба. Тому більшість громадян веде особисте селянське господарство.

Чим воно вигідне й які його особливості? Давайте детальніше розглянемо.

Для початку, звернемось до Закону України «про особисте селянське господарство»

Там зазначено, праця людей самостійно, чи з сім’єю, з якою спільно проживає, без створення юридичної особи та задля задоволення власних цілей і є ОСГ. Ця діяльність не належить до підприємництва і значно відрізняється від фермерського господарства. Члени заданого виду діяльності працюють на свій ризик, з власного бажання. Тобто якщо витрачені Вами кошти на вирощувану продукцію не «відіб’ються» то втрати понесете лише ви. Якщо отримаєте великий дохід – то це лише Ваш заробіток. Та головною особливість є: заборона використовувати найманих робітників! У разі порушення Вас можуть притягти до відповідальності.

Як і будь-який вид діяльності, вона має керованість законом і врегульована нормами. До речі з юридичними послугами у сфері земельного законодавста можете ознайомитись тут .

По-перше, земельну ділянку можна використовувати як особисту, так і брати в оренду. Для такого виду діяльності земельна ділянка може складати до 2 га. Землі, а у деяких випадках навіть збільшена. Також у Земельному кодексі вказано перелік ділянок, що надаються громадянам України безкоштовно у власність. Одним із видів її є земельний участок для ведення селянського господарства.

Майном особистого с/г є: нерухомість, обладнання, транспорт, знаряддя праці, худоба та птахи, клаптик землі та інше. Перелік можна знайти у ЗУ «про ОСГ».

Не поглядаючи на те, що це не підприємницька діяльність, даний вид займу обліковується. Органи виконавчої влади (міські, селищні, сільські ради) залежності від того, де знаходиться угіддя, ведуть облік ділянок на підрядних їм територіях.

Члени селянського господарства можуть:

1. Самостійно розпоряджатись ділянкою за власним бажанням

2. Здавати її в оренду

3. Надлишок продукції збувати ринкам

4. Бути членом банківських установ

5. Згідно із законом мати пенсійне забезпечення

6. Використовувати приладдя, для додаткового доходу через надання послуг

7. Корисні копалини на власній землі використовувати за необхідністю

8. Розпоряджатись продуктами та худобою на свій розсуд

9. Приймати участь у сільськогосподарських акціях/ ярмарках/ конкурсах

Члени особистого селянського господарства мають повинні:

• Не порушувати вимог законодавства

• Землі використовувати за цільовим призначенням;

• Не псувати стан ґрунтів

• Сплачувати податки державі за землю

• У разі збуту продукції, дотримуватись правил якості

• надавати ОВВ необхідні дані щодо їх обліку.

Існують випадки коли припиняється особисте селянське господарство, чи його необхідно припинити. Можливе воно у 3 випадках:

• Бажання членів завершити діяльність

• Немає жодного члену, чи особи, що його успадкує

• Кінець оренді або продаж земельної частки.

Якщо ж ведення господарства припинилося, про це необхідно повідомити Органи виконавчої влади. Вони у свою чергу вилучать з обліку ваш пай землі.

На перший погляд дуже просто самостійно «займатись» землею, проте існує безліч нюансів в яких Вам може допомогти земельний адвокат . У разі відкриття такого господарства, бажано проконсультуватись із юристом, адже дуже легко перейти границю між підприємством та особистим займом. Як то кажуть «не знання закону, не звільняє нас від відповідальності». Органи влади постійно слідкують за сферою діяльності «міні ферм» та у мінімальному порушенні на Вас будуть покладено безліч штрафів, відшкодувань аж до вилучення землі (згідно із законом).Еще можно почитать:

Особенности сервиса по поиску работы в рамках фриланса

Онлайн займ на банковскую карту

Перевозка груза – одна из самых необходимых транспортных услуг.

16 05 2017, 21:03 Просмотров: 369